Zebranie Wspólnoty - Podsumowanie

Drodzy Współwłaściciele,

dzisiaj odbyło się bardzo żywiołowe Zebranie na którym mieliśmy głosować Uchwały.
W Zebraniu uczestniczyło ok. 200 osób.
Na początku przedstawiono nam sprawozdanie a potem projekty Uchwał.
W trakcie odczytywania części finansowej Sprawozdania padł zarzut o jego zbyt małej szczegółowości nie pozwalającej na wyciągnięcie wniosków umożliwiających prawidłowe głosowanie. Poprosiliśmy o bardziej szczegółowe dane.
Następnie odbyła się dyskusja z INTEGRUM, w trakcie której padło wiele zarzutów do działania Zarządcy, stanu technicznego Osiedla a także poruszyliśmy wiele innych spraw. Omówiliśmy je pozostając niestety z uczucie kompletnego niezrozumienia, braku rozwiązań i okrągłej nowomowy Prezesów INTEGRUM.
Udało nam się ustalić, że za ściąganie naklejek 3 x PRZECIW odpowiada INTEGRUM, które odklejało naklejki w nocy pod pozorem dbania o "wygląd" Osiedla.
W trakcie spotkania padł zarzut o odmówienie dostępu do danych finansowych Wspólnoty. Odmowa Prezesów INTEGRUM zablokowała dostęp do wszelkiej dokumentacji do 28 marca 2020 roku. Oczywiście odmowa taka nie pozwala na podjęcie rzetelnej dyskusji nad finansami Wspólnoty.
Na pochwałę zasługuje z pewnością wystąpienie Szefa Remo-Vip. Konstruktywnie odniósł się do problemów technicznych i wskazał uchybienia projektowe i realizacyjne leżące po stronie dewelopera.
Wystąpienie Szefa Ochrony, pomimo wielu zarzutów formułowanych w stronę ochrony , pozwoliło zrozumieć istotę problemu - systemu dozoru i systemu kamer. Wydaje się, że mamy kolejne systemy, który wymaga rzeczowych dyskusji z gwarantem będącym jednocześnie oferentem.

W trakcie tego wystąpienia poruszyliśmy temat stojących ochroniarzy przed rezydencjami.
Sprawa jest dosyć skomplikowana i tajemnicza i taką ją na razie pozostawmy do czasu uzyskania  konkretów (rozwiązania) ze strony Radcy prawnego, do których (chyba) się zobowiązał.
Spotkanie miało się zakończyć głosowaniem.
Niestety system do głosowania nie przeszedł testu. Okazało się, że pomimo prośby o głosowanie na TAK system wykrył 5 osób głosujących na NIE.
Niestety nie była to prawda. Takich osób było więcej niż 5. Chcieliśmy po swojemu sprawdzić prawidłowość działania systemu.
W związku z powyższym duża część członków naszej Wspólnoty odmówiła udziału w głosowaniu i po prostu wyszła.
Tyle na dzisiaj.
Dobranoc !